Jak dodać dobre ogłoszenie na OLX Praca?

Proces rekrutacji bardzo dynamicznie przenosi się do Internetu. Na OLX Praca w każdym miesiącu ponad 4 miliony kandydatów wysyłają ponad 5 milionów odpowiedzi na publikowane oferty zatrudnienia. Co możesz zrobić, żeby zwrócić ich uwagę na swoje ogłoszenie?

Tytuł – klucz do sukcesu

Jeśli chcesz żeby Twoje ogłoszenie spotkało się z pożądanym zainteresowaniem, musisz zadbać o skuteczne dotarcie do wybranej grupy docelowej. Pomoże Ci w tym przypisanie oferty do odpowiedniej kategorii oraz nadanie ogłoszeniu tytułu, który zawiera nazwę Twojej firmy i stanowiska, na które rekrutujesz. Dzięki temu osoby spełniające Twoje oczekiwania w łatwy sposób znajdą to, czego szukają. Kandydaci odwiedzający serwis oczekują, że poszukiwanie pracy będzie intuicyjne, łatwe i szybkie.

Daj się poznać potencjalnym pracownikom

Poszukujący zatrudnienia doceniają ogłoszenia, które wyglądają profesjonalnie i wiarygodnie. Jak wzbudzić zaufanie podczas rekrutacji on-line? Przede wszystkim zadbaj o rzetelność przekazywanych informacji oraz precyzyjny opis oferowanego stanowiska. Pomijanie istotnych kwestii w ogłoszeniu wywołuje podejrzliwość szukających i bardzo często sprawia, że rezygnują oni z uczestnictwa w danej rekrutacji. W ogłoszeniu warto podać adres siedziby firmy oraz adres jej strony internetowej. Możliwość zapoznania się z oficjalnymi informacjami na temat przedsiębiorstwa buduje w świadomości użytkownika obraz pracodawcy godnego zaufania.

W opisie stanowiska bardzo ważne jest sprecyzowanie kogo szukasz i co chcesz mu zaoferować. Dzięki temu otrzymasz odpowiedzi od osób, które posiadają wymaganą przez Ciebie wiedzę oraz kwalifikacje. Przedstawiając daną ofertę pracy nie zapomnij o wskazaniu co będzie należeć do obowiązków przyszłego pracownika, jakie masz wymagania wobec kandydata oraz gdzie znajduje się miejsce zatrudnienia. Równie ważne jest poinformowanie drugiej strony co firma może jej zaproponować. Nawet jeśli nie chcesz podawać konkretnej kwoty wynagrodzenia, podaj prawdopodobny przedział, w jakim mieszczą się zarobki na oferowanym stanowisku – według naszych obserwacji sama informacja o zarobkach zwiększa liczbę odpowiedzi na ogłoszenie średnio o ponad 40%!

Wyróżnij się

Doskonałym sposobem na przyciągnięcie uwagi większej liczby potencjalnych pracowników jest zastosowanie wyróżnienia. Dzięki niemu Twoje ogłoszenie będzie widoczne na górze strony danej kategorii, w specjalnej sekcji wyróżnionych ogłoszeń, a także otrzyma żółte tło, które odróżni je od standardowych ofert na liście. Dodatkowo, od niedawna nasi użytkownicy posiadają również możliwość dodawania logotypów na liście ogłoszeń, co pozwala budować wizerunek godnego zaufania pracodawcy.

Możesz również skorzystać z funkcji odświeżenia Twojej oferty. Spowoduje to, że ogłoszenie pojawi się na górze listy wyników, a tym samym zyska znacznie lepszą widoczność w serwisie. Ogłoszenia możesz odświeżać raz na 14 dni (bezpłatnie), ale też za każdym razem gdy chcesz, by kandydaci zobaczyli je przed ogłoszeniami Twojej konkurencji.

Pozostaje Ci tylko wprowadzić powyższe wskazówki w życie i cieszyć się odpowiedziami kandydatów. Powodzenia!

Autorka: Aleksandra Frątczak

 

Może ci się spodobać
Portale społecznościowe zamiast CV
Witamy na pokładzie, czyli jakie znaczenie ma onboarding?